Babciu, Dziadziu – kochamy Was

Pod tym szyldem 8 lutego 2024 r. odbyło się spotkanie w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kwiatonowicach z okazji obchodów szkolnego Dnia Babci i Dziadka.
Wnuczki i wnuczkowie z kl. I – III przygotowali dla zaproszonych, tłumnie zgromadzonych w sali gimnastycznej, gości program artystyczny. Składał się on ze wzruszających wierszy, humorystycznych scenek, wesołych piosenek oraz serdecznych życzeń adresowanych Babciom i Dziadziom. Nie zabrakło też układów tanecznych – tradycyjnych oraz nowoczesnych.
Dzieci, pod kierunkiem wychowawczyń, przez cały miesiąc ćwiczyły poszczególne elementy występu. Warto było się potrudzić, bo zostały nagrodzone gromkimi brawami, a na twarzach Babć i Dziadków zagościły uśmiechy, a także łzy wzruszenia.
Serdeczne życzenia skierował do zaproszonych gości p. Dyrektor Maksymilian Olszewski, a uczennice i uczniowie klas I – III obdarowali Babcie i Dziadków samodzielnie wykonanymi laurkami oraz bukiecikami kwiatów.
Po części artystycznej przy stołach spotkały się trzy pokolenia – dzieci oraz seniorzy rozmawiali i częstowali się słodkościami, a mamusie kelnerowały.
O nagłośnienie i dokumentację fotograficzną imprezy zadbał p. Łukasz Kwarciński. P. Alicja Pyznar nauczyła dzieci tańców: cza – cza i belgijka, natomiast p. Krystyna Bajorek zatroszczyła się, by pięknie wyglądały spódniczki dziewcząt, obrusy, stoły…
Wszystkim osobom, w tym też nie wymienionym imiennie, zaangażowanym w organizację uroczystości dziękują wychowawczynie klas I – III.

Irena Basista

centralna komisja egzaminacyjnao

okręgowa komisja egzaminacyjna w krakowie

logo kuratorium

mein