Woda w ZSP jest zdatna do spożycia !!!!! aktualizacja 2

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy z SANEPIDU orzeczenie o braku przydatności do spożycia wody w ujęciu ZSP w Kwiatonowicach na podstawie ORZECZENIA z dnia 21.05.2019 r. nr HK – 431 – 117 /19:
Na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., poz. 2294); po zapoznaniu się z jakością wody do spożycia pobranej w dniu 20.05.2019 r. z sieci wodociągu lokalnego zaopatrującego w wodę budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kwiatonowicach, Kwiatonowice 21 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach stwierdza, że w zakresie wykonywanych oznaczeń woda nie nadaje się do spożycia. Może być wykorzystywana tylko do celów sanitarnych.

Ma to związek z aktualnymi obfitymi deszczami, które powodują podciekanie do ujęcia wody w studni głębinowej zanieczyszczeń z okolicznych powierzchni np. pól, tym bardziej że badanie wody wykonane zgodnie z przepisami w marcu 2019 r. wypadło pozytywnie bez zastrzeżeń.

W związku z powyższym na podstawie orzeczenia oraz decyzji Pana Wójta Gminy Gorlice i Dyrektora ZSP w trybie natychmiastowym zawiesza się wykonywanie i wydawanie wszystkich posiłków oraz napojów przygotowywanych w kuchni aż do poprawy sytuacji. Kroki niezbędne w tym zakresie zostały podjęte niezwłocznie. Padające obfite deszcze utrudniają zastosowanie właściwych preparatów chemicznych.

Sytuacja będzie aktualizowana na stronie internetowej oraz wywieszana na ogłoszeniach w budynku ZSP.

Proszę na początek o zaopatrzenie indywidualne dzieci i uczniów na dany dzień w niezbędną wodę butelkowaną czy ew. suchy prowiant aż do ustabilizowania się sytuacji.

-----------------------------------------------------------------------

W dniu dzisiejszym studnia głębinowa została zaprawiona wymaganymi preparatami chemicznymi, które muszą działać przez 24 godziny. Wtedy nastąpi płukanie sieci wodnej i pobranie próbek do analizy.

Od dnia jutrzejszego wszystkie dzieci jedzące obiady z przedszkola i szkoły będą spożywały obiady przywożone przez zewnętrzną firmę cateringową w naczyniach jednorazowych.

-----------------------------------------------------------------------

Dołącz do nas na Facebook’u

Facebook SzkołaFacebook PrzedszkoleWolontariat

Skontaktuj się z nami