Pasowanie na ucznia 2019

23 października 2019 roku pierwszoklasiści złożyli ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kwiatonowicach. W tym niecodziennym spotkaniu wzięli udział rodzice, nauczyciele z Panem Dyrektorem na czele,  młodsi koledzy i koleżanki z przedszkola wraz z wychowawczyniami oraz wszyscy uczniowie szkoły.    

Uroczysty apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu szkoły. Po hymnie i powitaniu zgromadzonych gości przez członków Samorządu Uczniowskiego pierwszoklasiści zaprezentowali swój program artystyczny, a towarzyszyli im w tym koledzy i koleżanki
z klas II i III. Zanim pierwszaki zostały pełnoprawnymi uczniami szkoły musiały przejść egzamin przeprowadzony przez czarownicę i krasnoludki. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, prezentowali to, co już potrafią. Wzorowo zdali swój pierwszy egzamin.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przysięgi uczniowskiej. Dzieci ślubowały sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosić dumę rodzicom i szkole. Następnie pan Dyrektor Maksymilian Olszewski pasował każdego pierwszoklasistę na ucznia oraz wręczył legitymacje, pamiątkowe dyplomy oraz książeczki
z pierwszymi czytankami. Życzył pierwszoklasistom sukcesów w nauce, miłych chwil w gronie kolegów i koleżanek i zapewnił, że każde z nich może się w szkole czuć bezpiecznie i liczyć na pomoc w trudnej sytuacji. Miłą niespodzianką dla uczniów były słodkie upominki od rodziców.

Po części oficjalnej odbyły się otrzęsiny zorganizowane przez członków Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pani Izabeli Korzonek. Za dzielne wykonanie przydzielonych im zadań i szeroki uśmiech po wypiciu soku z cytryny pierwszoklasiści zostali nagrodzeni słodyczami. W radosnym nastroju udali się do sali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzień zakończył się zabawą taneczną dla wszystkich dzieci z klas I-III.

Dołącz do nas na Facebook’u

Facebook SzkołaFacebook PrzedszkoleWolontariat

Skontaktuj się z nami