Spotkanie z dzielnicowym – profilaktyka uzależnień i aspekty prawne postępowania wobec nieletnich

W dniu 22 stycznia br. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kwiatonowicach odbyło się spotkanie uczniów klas IV – VIII z dzielnicowym, reprezentującym Komendę Powiatową Policji w Gorlicach. Zajęcia miały formę prezentacji multimedialnej i rozmowy nauczającej w dwóch grupach wiekowych, obejmujących klasy IV – V i VI – VIII.

"Misie Ratownisie" - dziękujemy za udział w akcji!

Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Wolontoriatu oraz nasi najmłodsi - Przedszkolaki wsparły akcję pod nazwą „Misie Ratownisie” i włączyły się czynnie w zbiórkę maskotek.

Naszym celem było zebranie dużej ilości pluszaków i przekazanie ich za pośrednictwem organizatora akcji do jednostki Straży Pożarnej, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla dzieci w trudnych chwilach (będących świadkami wypadków).

mgr Izabela Korzonek-

Góra Grosza 2019 - 2020

W dniach od 25 listopada 2019 roku do 20 grudnia 2019 roku w naszej szkole oraz przedszkolu przeprowadziliśmy zbiórkę monet (do 1 gr do 5 zł) w ramach akcji „Góra Grosza”. Organizatorem XX edycji akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, tworzenie grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka, pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych oraz programy terapeutyczne dla dzieci przebywających w różnych formach opieki zastępczej.

Czytaj więcej
mgr Irena Basista-

Wigilia szkolna

17 grudnia 2019 r. późnym popołudniem, na wigilii szkolnej zebrała się cała społeczność szkolna, Rodzice uczennic i uczniów oraz zaproszeni Goście. Pan Dyrektor Maksymilian Olszewski powitał wszystkich przybyłych: Wójta Gminy Gorlice – p. Jana Przybylskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Gorlice – p. Mieczysława Skowrona, Dyrektora OZEA – p. Agatę Cup, Skarbnika Gminy Gorlice – p. Krystynę Bugno, Sołtysa Wsi Kwiatonowice – p. Stanisława Żeglenia, Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich – p. Radosławę Stężalską, Proboszcza Kwiatonowic – ks. Antoniego Mulkę, Nauczycieli Emerytów, Rodziców dzieci, pracowników szkoły oraz uczniów i zaprosił na szkolne obchody świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej
mgr Barbara Gryboś-

Mikołajki w kinie Helios w Nowym Sączu

5 XII 2019 roku, w ramach klasowych mikołajek, uczniowie klasy 4 wraz z wychowawczynią p. Barbarą Gryboś pojechali do kina Helios w Nowym Sączu na film pt. „Ratujmy Florę”.

Czytaj więcej
mgr Irena Basista-

Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia 2019 r. przed południem dzieci z klas I – III odwiedził św. Mikołaj z mnóstwem podarunków. Uczennice i uczniowie przywitali gościa piosenkami o Mikołaju. A potem czekali na prezenty.

Czytaj więcej
mgr Irena Basista-

Z przyrodą za ban brat

29 listopada 2019 r. uczennice i uczniowie klas I – III wzięli udział w kolejnych zajęciach szkolnego projektu "Z przyrodą za pan brat". Tematyką listopadowych zajęć były przetwory z darów jesieni. Po pogadance na temat warzyw i owoców, ich znaczenia w codziennej diecie młodego człowieka, każde dziecko przystąpiło do rozwiązywania zadań.

Czytaj więcej

Spotkanie z Policjantami

Bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej jest przedmiotem stałej troski Dyrektora i pracowników Szkoły. Nasza Szkoła co roku podejmuje wiele działań, aby przygotować uczniów do radzenia sobie z różnego rodzaju zagrożeniami. Pomagają nam w tym pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Czytaj więcej
Pokaż więcej

Dołącz do nas na Facebook’u

Facebook SzkołaFacebook PrzedszkoleWolontariat

Skontaktuj się z nami